Marka : Yaşam Kültür Sanat (YKS) Yayınları
Sektör : Kültür - Sanat
Tarih : 04.03.2016

BASIN BÜLTENİ / BİR ANNENİN MÜCADELE, SABIR VE UMUT DOLU GERÇEK ÖYKÜSÜ

YAŞAM KÜLTÜR SANAT (YKS) YAYINLARI’NDAN BİR ANNENİN MÜCADELE, SABIR VE UMUT DOLU GERÇEK ÖYKÜSÜ

BİR RÜYANIN SİLİNMİŞ HİKAYESİ

Her satırında bir kadının sessiz çığlığını duyacağınız, büyük bir mücadelenin, umudun, sabrın ve mucizenin büyüleyici hikayesini anlatan Bir Rüyanın Silinmiş Hikayesi, Yaşam Kültür Sanat (YKS) Yayınları’ndan raflara çıktı. Nigar Özafacan’ın gerçek bir yaşam öyküsünden ilham alarak yazdığı ilk romanı Bir Rüyanın Silinmiş Hikayesi sizleri hayata bambaşka gözlerle bakmaya davet ediyor.

Aşık olduğunuz adam kabusunuz oldu mu hiç? Kızınızı yaşatmak için bir umudun peşine takılıp ülke ülke gezdiniz mi? Yaşatmak için yaşadınız mı hiç? Handan yaşadı, hem de çok yaşadı… Her çıktığı umut yolculuğundan azalarak, eksilerek, yanarak döndü ama umudunu hiç kaybetmedi. Şimdi geriye dönüp baktığında, bütün bunları ben mi yaşadım, diyecek kadar büyük bir hikayesi var.

Başlarda Handan’ın da mutlu bir hayatı vardı. Sıradan geçen günlerini süsleyen Amerika hayali… 50’li yılların Türkiye’sinde pek kimseye nasip olmayan gelecek planları… Ancak şahit olduğu bir kavgayı ayırmaya çalışması, tüm bu gelecek planlarını derinden etkiledi. Hayatını kurtardığı adamın yanında çalışmaya başlaması onu hayatının aşkıyla tanıştırdı. Evlendiğinde ise kocası tam anlamıyla bir kâbusa dönüştü. Gözlerini dünyaya açtığından beri hastalıklarla mücadele eden kızından başından beri nefret eden, hiçbir zaman yardım elini uzatmayan bir babaya… Peki, bir anne tüm bunlarla nasıl başa çıkar? Hele ki alyansından başka satacak hiçbir şeye sahip değilken, ülke ülke gezip evladına şifa aramak, bir anneyi nasıl yaralar?

Nigar Özafacan’ın gerçek bir yaşam öyküsünden ilham alarak yazdığı Bir Rüyanın Silinmiş Hikâyesi, okurları bir umut deryasına davet ediyor. Bu öyle bir derya ki, okurlar Handan’ın en umutsuz anında elinden tutup çekmek, ona omuz vermek isteyecekler. Romana ilham veren karakterin birebir anlatımlarından yola çıkarak kurgulanan romanda uygulanan QR kod sistemiyle okurlar romanı bitirdiklerinde, Handan’la tanışacaklar.

Eser Adı: Bir Rüyanın Silinmiş Hikayesi

Yazar Adı: Nigar Özafacan

Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 239

Etiket Fiyatı: 20,00 TL

Yayınevi: Yaşam Kültür Sanat (YKS) Yayınları


Nigar Özafacan Hakkında

1982 yılında İstanbul’da doğan Nigar Özafacan, Bakırköy Lisesi’nin ardından Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında muhabirliğe başlayan Özafacan, Habertürk ve Cumhuriyet gazetelerinde çalıştıktan sonra çeşitli dergilerde editör, redaktör, haber müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Kendi blog sitesinde edebiyat, Ekranella’da sinema ve televizyon yazıları yazan Özafacan’ın kendisine ait senaryo çalışmaları da bulunuyor.